Pandispanya Tarifi (Pasta Keki)

No votes yet.
Please wait...
Preparation time
15 mins
Cooking time
30 mins
Difficulty
Orta
Serves
4 people
Meal course
Atıştırmalık
Posted by
Posted on
115 Gram
Un
4 Adet
Yumurta
10 Gram
Mısır Nişastası
104 Gram
Toz Şeker
6 Gram
Kabartma Tozu
60 Gram
Su
15 Gram
Ovalex
2 Gram
Vanilya
Pandispanya Tarifi (Pasta Keki)

 

 

Jpeg
  1. Bütün malzemeyi bir kabın içerisine ekleyerek, bir mikser yardımıyla 6 dk çırpıyoruz. Tüm malzeme homojen bir kıvamda olmalı.
  2. Çember kalıplarının altına alüminyum forlya koyulur ve pandispanya hamurunun taşması engellenmiş olunur. Ayrıca Tepsimizin dibine su koymamız gerektiğinden çemberden su içeri girmemesi sağlanmış olunur.
  3. Çemberlerin tabanı sıkıca alüminyum folyo ile kapatıldıktan sonra çemberler, sprey yağ ile yağlanıp içerisine pandispanya hamurumuz dökülür.
  4. Kamurun her tarfının eşit oranda kabarmasını için çembere dökülen hamurumuz bir spatula yardımıyla henarlarına doğru yukarı yayılması sağlanır ve pişirilmek üzere fırına verilir.
  5. 160 derece fırında 30-35 dk pişirilir.
  6. Pişen pandispanyalarımız dışarı alınıp soğutulur ve ardından bir gün dinlenmeye alınır, böylelikle pandispanya hamurunun içini sağlıklı bir biçimde çekmiş olduğundan emin oluruz.
  7. 1 gün üzeri streçli buzdolabında bekleyen pandispanyalarımızı çıkartıp uygun biçimlerde kesip kullanabilirsiniz.
  8. Afiyet olsun...

No comments yet, be the first to leave one!

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*

20 − twenty =