Pasta Kreması

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Hazırlık Süresi
20 dakika
Pişirme Süresi
1 dakika
Zorluk Derecesi
Orta
Servis
4 Kişi
Yemek Öğünü
Atıştırmalık
Gönderen
Tarih
250 Gram
Süt
60 Gram
Yumurta Sarısı
50 Gram
Toz Şeker
20 Gram
Un
20 Gram
Nişasta
1 Adet
Vanilya Çubuğu
100 Gram
Tereyağı
Pasta Kreması
  1. Pasta kreması için öncelikle vanilya çubuğumuzu bir bıçak yardımıyla uzunlamasına keselim ve içerisinde bulunan tohumları tencerenin içerisine alalım.
  2. Ardından bütün sütü tecreye ekleyip, süt-vanilyayı kaynama noktasına getirelim.
  3. Süt-vanilya ocakta kaynama noktasına gelene kadar, biz başka bir kap içerisinde yumurta sarısı ve şekeri iyice çırpalım. Ardından nişasta ve unu da ekleyip karıştırma işlemine devam edelim.
  4. Yumurta sarısı-un karışımımıza kaynamış olan sütümüzü bir süre soğuduktan sonra, yumurta-un karışımının içerisine azar azar ilave ederken bir yandan çırpmaya devam edelim.
  5. Aniden, sıcağı sıcağına ocaktan alınan sütün yumurta-un karışımına eklenmesi yumurtaları pişireceğinden azar azar ilave edilir ve ısıl denge korunmuş olunur... Bütün sütü azar azar ilave ettikten sonra, pasta kreması karışımımız ocağa alınır ve kısık ateşte pürüzsüz bir hal alana kadar karıştırılır..
  6. Ocaktan aldığımız pasta kremasına tereyağını ilave edip karıştıralım ve bir strecin üzerine döküp, strecin içerisine pasta kremasını kapatın. +4 derece dolapta soğumaya bırakın...
  7. Pastacı kremamız soğuduktan sonra sıkma torbasına alalım ve istediğimiz tatlı ve pasta yapımında afiyetle kullanıp tüketebilirsiniz..

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın!

Bir cevap yazın

Ufak Bir Uyarı: Web sitesinde yapılan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtır, bu web portalının görüşlerini değil. Üyelerden hakaret, küfür ve kaba ifadeden kaçınmaları rica olunur. Herhangi bir açıklama veya açıklama yapılmadan herhangi bir yorumu silmek hakkını saklı tutuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları işaretleyin *

*
*

19 + 17 =